Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Jak vybrat kalhoty na kolo

Každý, kdo jezdí na kole, ví, že cyklistické kalhoty zvýší velmi významně pohodlnost jízdy. Pokud jezdíte častěji a delší trasy, jsou dobré kalhoty nutností. Zmírňují otlaky ze sedla, chrání nás proti nepřízni počasí a v neposlední řadě v pěkných kalhotách se dobře cítíte a jede se vám tak lépe.

 

Kalhoty rozdělujeme na:

-       krátké

-       dlouhé

-       tříčtvrteční

dále pak:

-       se šlemi nebo bez

-       volné nebo elastické

 

Rozdíl mezi krátkými a dlouhými kalhotami zde asi nemusíme popisovat.

 

Na co dbát při výběru cyklistických kalhot?

-     vložka cyklistických kalhot

Cyklistická vložka plní funkci nejen komfortní, ale také zlepšuje průtok krve do měkkých tkání před sponou stydkou, což je velmi významná funkce.

Vložka v cyklistických kalhotách je buď napevno umístěná, nebo je vyndavací.
 
Vložky v cyklistických kalhotách se liší zejména výškou výstelky. Rekreační cyklisté používají vyšší výstelku, výkonnostní jezdci nižší. Kalhoty se nosí bez spodního prádla! Vložka by měla být vyrobena z antibakteriálního materiálu.  Kvalitní vložky bývají perforovány, aby odvětrávaly a odváděly pot od těla. Při výběru kalhot dejte pozor na rozlišení pánské/dámské. Vložky jsou přizpůsobené pro dané pohlaví!

-     materiál a šití cyklistických kalhot

Čím kvalitnější kalhoty, tím z více dílů jsou šité. Podívejte se, kolik dílků látky na kalhotách je. Čím více dílku, tím lépe se přizpůsobí pohybu na kole. Švy by měly být ploché nebo místo švů najdete na kalhotách lepené spoje. Materiál by ideálně měl být antibakteriální. Kvalitní cyklistické kalhoty bývají ušity ze strečového materiálu, který lze natahovat do čtyř stran. Díky tomu se kalhoty opět lépe přizpůsobí tvaru těla.