Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Jak vybrat cyklistické rukavice

Cyklistické rukavice jsou již běžnou součástí výbavy cyklisty. Rukavice chrání vaše ruce při páru, zabraňují klouzání rukou po řídítkách, zabraňují mozolům z řídítek, v teplém počasí odvádějí pot a v chladnějším počasí zahřejí vaše ruce.
 
Rukavice dělíme na

-       krátké (prsty jsou volné)

-       dlouhé (zakrývají i prsty)

-       letní/zimní

 

Výběr jestli krátké nebo dlouhé závisí na několika faktorech a pak na osobní preferenci každého cyklisty. Krátké rukavice jsou z pravidla prodyšnější a často mají poutka mezi prsty pro jednodušší svlékání. Dlouhé rukavice se svlékají lépe i bez poutek a při pádu ochrání i prsty. Při výběru rukavice se soustřeďte také na vypolstrování rukavice. Rukavice by měla být vypolstrovaná na dlani a dále pak na malíkové hraně ruky. Gelová výstelka je komfortnější než pěnová především pro rekreační cyklisty. Jestliže budete mít rukavice na rukou každý den, pěnová bude vhodnější. Svou roli také hraje síla polstrování. Platí čím silnější, tím pohodlnější. Silnější ale snižuje ovladatelnost a citlivost rukou. Důležité je vybírat rukavice dle sezóny, ve které se chystáte jezdit. Přes léto volte lehké prodyšné rukavice s řadou průduchů, v zimě naopak rukavice zateplené. V létě také oceníte „potítko“ na rukavici pro utírání potu. Vliv na konečné rozhodování může mít i maličkost, např. jsou-li rukavice vybavené stahovacími pásky kolem ruky.

U dětí dbejte při výběru hlavně na ochranu ruky, děti z kola padají přeci jen častěji. Vybírejte proto rukavice vyztužené a vypolstrované.

Jak vybrat velikost rukavic na kolo

U rukavic je důležité, aby dobře na ruce seděly. Volte proto rukavice spíše těsnější. Často rukavice také trochu povolí. Výrobci používají mnoho druhů velikostí.  Uvádíme zde ty nejčastěji používané. Ruku měřte pod prsty.