Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Jak vybrat plavecké brýle

Základní rozdíl v plaveckých brýlích je jejich těsnění. Vyrábějí se brýle bez těsnění (určené především pro závody – tzv. skořápky. Mají nízký odpor vody, jsou lehké a na výběr je velká barevná škála sklíček. Nevýhodou je dlouhodobější zvykání si na „nepohodlnost“ při nošení), se silikonovým těstněním – mají velmi dobrou schopnost přizpůsobit se tvaru okolí očí a jsou antialergické, s gumovým těsněním – dlouhá životnost.

Barevnost skel: zrcadlová skla – nejvhodnější pro venkovní plavce - tlumí sluneční světlo. Modrá skla sníží ostré světlo ve venkovním i vnitřním bazénu. Oranžová skla jsou určena pro vnitřní bazény – vyostří a projasní pohled plavce. Růžová skla – venkovní použití – zvyšují kontrast.

Mlžení skel - Většina brýlí je vybavena antifogem - pro jasnější výhled bez zamlžování. Její životnost lze prodloužit pomocí speciálních sprejů. Proti mlžení lze použít i jednoduchou a levnou techniku – skla před prvním použitím řádně naslinit – popř. na skla plivnout.